Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-03 22:16:37

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Kanon Wakeshima

http://i55.tinypic.com/24ky2yq.png

http://randomstuffaboutanime.files.wordpress.com/2009/09/kanonwakeshimaalbum.jpg

Kanon Wakeshima jest zarówno wokalistką, jak i posiadającą klasyczne wykształcenie wiolonczelistką. Przyszła na świat w kochającej muzykę rodzinie, czego wyrazem jest jej imię odwołujące się do terminu z zakresu tej dziedziny - "canon" . Kanji używane do jego zapisu oznaczają "brzmienie kwiatów". Obdarzona została słodkim, czystym głosem, w którego brzmienie niejednokrotnie wkradają się ostrzejsze, pełne pasji tony. Jej chwytliwe, dosyć melancholijne utwory łączą w sobie partie wykonywane przez artystkę na wiolonczeli, wspierane przez inne klasyczne instrumenty, takie jak np. skrzypce, z ocierającą się o ambient elektroniką. Jej producentem jest Mana(Moi dix Mois, ex Malice Mizer), który jednocześnie zajmuje się komponowaniem muzyki, Kanon natomiast pisze wszystkie teksty. Wakeshima posiada trzy wiolonczele: zwykłą, zwaną Yaeharu-kun, czerwoną - Nanachie-chan oraz białą - Mikazuki-san. Jest też uzdolniona plastycznie.

Pocątkowo grała w szkolnej orkiestrze, później zainteresowała się pop'em.  Nowa pasja skłoniła ją do próby swoich sił w charakterze wokalistki. Zaczęła również tworzyć własne, autorskie kompozycje. Podczas procesu twórczego zauważyła, iż lepiej czuję się grając na wiolonczeli, a co za tym idzie zaczęła śpiewać wspomagając swój wokal akompaniamentem ulubionego instrumentu. Mając lat szesnaście zaśpiewała po raz pierwszy publicznie podczas festiwalu zorganizowanego na terenie liceum, do którego uczęszczała.

W 2007 roku zgłosiła się na przesłuchanie zorganizowane przez kompanię Sony, po czym, jako jedna z finalistek, podpisała kontrakt z powiązana z Sony Music Japan wytwórnią DefSTAR Records. Młoda artystka szybko przykuła uwagę sławnego miłośnika klasycznej muzyki – Many, który postanowił zostać jej producentem. Zaintrygowała go nie tylko posiadana przez nią umiejętność śpiewu przy jednoczesnym akompaniamencie wiolonczeli, lecz także jej dojrzała, a jednocześnie sprawiająca wrażenie dziecięcej, osobowość.

Wakeshima zadebiutowała na rynku muzycznym wydanym w maju 2008 singlem zatytułowanym still doll. Utwór został wykorzystany jako ending anime Vampire Knight. Kanon użyczyła również swojego głosu jednej z epizodycznych postaci - pokojówce, pojawiającej się w jednym z początkowych odcinków serii. We wrześniu artystka wzięła udział w sponsorowanej przez cieszący się dobrą renomą dom towarowy MARUIONE imprezie Individual Fashion EXPO IV, podczas której wykonała hit still doll. W październiku światło dzienne ujrzał jej drugi singiel Suna no oshiro. W tym samym miesiącu wystąpiła po raz kolejny na żywo na Laforet Underground Party. Podczas eventu artystka zdradziła, iż zamierza wydać swój pierwszy album studyjny Shinshoku Dolce w lutym 2009 roku. W związku z promocją wydawnictwa Kanon zapowiedziała swój europejski debiut. Recital odbędzie się 11 lutego w Paryżu i będzie bezpośrednio powiązany z europejskim wydaniem jej debiutanckiego krążka, który, ku uciesze fanów, ukaże się nakładem francuskiej wytwórni Wasabi Records.

http://i56.tinypic.com/5n855e.png
Oficjalna strona

http://i51.tinypic.com/sqr2ty.png

DYSKOGRAFIA:
Albumy:
Shinshoku Dolce
Shōjo Jikake no Libretto: Lolitawork Libretto

http://i55.tinypic.com/16pi7n.png
~Lolitawork Libretto~ Storytelling by solita
Still Doll
Suna no oshiro


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-10 16:05:22

Magic

Gakusei

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 69
Punktów :   

Re: Kanon Wakeshima

Pamiętam jak razem z siostrą się nią zachwycałyśmy. Śpiewa, gra na wiolonczeli, mówi po francusku, gotuje, rysuje, podkłada głos w anime... Z pewnością jest wyjątkowo utalentowaną osobą. Szkoda tylko, że sama nie komponowała tej muzyki...

Offline

 

#3 2011-05-22 23:03:55

 nessi

Host

15934848
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 476
Punktów :   

Re: Kanon Wakeshima

Poznałam ją dzięki endingowi z anime Vampire Knight i od razu się zakochałam. Zainteresowało mnie też to, że gra na wiolonczeli tak ja ja. A po za tym bardzo odpowiada mi jej styl i ma też ciekawy image. Obecnie czekam na jakiś jej nowy singiel~~ ^^

Offline

 

#4 2011-05-31 19:15:43

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Kanon Wakeshima

Również poznałam ją dzięki piosence Still Doll w VK ;) podziwiam jej talenty, a muzyka mi się bardzo podoba. Ma cudny głos *-* Tylko - i tu zgodzę się z Magic -szkoda, że sama nie komponowała muzyki.

Offline

 

#5 2011-06-02 14:43:49

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Kanon Wakeshima

W sumie to ja też ją poznałam tylko dzięki piosence w Vampire Knight, ale to nie ważne.
Według mnie ma talent, ale chyba nie jest zbyt popularna. Jak dla mnie mogłaby mieć trochę więcej piosenek. Chętnie bym ich posłuchała.


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#6 2011-06-02 17:12:26

 Tsaminade

Dachinko

18280387
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 115
Punktów :   

Re: Kanon Wakeshima

Tak jak nie przepadam za większością żeńskich wokali (tak właściwie jest tylko kilka takich, które mi się szczerze podobają), to i tu jest tak samo.
Fakt - ma talent, ale to nie jest dla mnie po prostu.
Podobają mi się klimaty piosenek, ale to nie jest jej zasługa, bo, jak pisała Magic, to nie ona to komponowała.
Zawsze lubiłam instrumenty smyczkowe, tak samo teraz - podoba mi się dźwięk.

Szlag mnie zawsze trafiał, jak znajoma mówiła, że ją lubi, bo ma fajną wiolonczelę. A jak się pytałam, czy w ogóle słyszała jej piosenki, odpowiadała, że nie... -.-'


http://img714.imageshack.us/img714/1939/snowchibicopy.png

Offline

 

#7 2011-06-05 19:47:38

Makha.

Gość

Re: Kanon Wakeshima

Jeden z bardzo, bardzo niewielu damskich wokali, które mi się przyjemnie słucha. Bo ja z reguły to nie lubię słuchać kobitek. Kanon ma bardzo oryginalny wokal, zapadający w pamięci. Tak samo jak ktoś na górze wspomniał, też po raz pierwszy miałam kontakt z jej muzyką oglądając VK. Dlatego też wśród moich 3 ulubionych piosenek są te dwie z Vampire Knight oraz Tree of sorrow.

Dodatkowo bardzo mi się podoba jej projekt z Kanonem z AC. Ich pierwszy singiel był naprawdę bardzo fajny, miło się go słucha, zwłaszcza Calendula Requiem. No i teraz czekam na drugi, który ma wyjść 15 czerwca.

 

#8 2011-06-14 09:42:27

Daisuke

Dorei

Zarejestrowany: 2011-06-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Kanon Wakeshima

Ja nią się zainteresowałem po usłyszeniu 2 openingu Shiki... Oooj najlepsza jej nutka ;p.

Offline

 

#9 2011-06-28 15:32:40

 Jeanne

Gakusei

Skąd: Warsaw
Zarejestrowany: 2011-06-27
Posty: 59
Punktów :   
WWW

Re: Kanon Wakeshima

Czy tylko ja Kanon znam nie z VK? Dopiero później, po przesłuchaniu wszystkich jej piosenek dowiedziałam się, dzięki siostrze, gdy jej pokazywałam Kanon, że jedna z jej piosenka była użyta w VK. Poszperałam w necie i, tej! racja! Trochę się przez to zniechęciłam, ale cóż. To nie wpłynęło za bardzo na to iż dalej ją lubię.
Nienawidzę wręcz damskiego wokalu. Poza Ayumi Hamasaki i wokalu exist trace, avril lavinge i moją siostrą, jest piątą kobietą, której śpiewu mogę słuchać. Jej głos, jej muzyka sprawiają, że można słuchać jej przez parę godzin i się nie znudzisz - a to plus! Od wolnych piosenek do tych szybszych, od słodkiego głosu do normalnego.
Ulubiona piosenka? Kagami! Przebija wszystko! A słowa "Hey, Miss Alice..." śpiewam siostrze jak ją widzę, często by ją zdenerwować [a) nie umiem śpiewać, b) Alicja to jej drugie imię, c) nienawidzi j-music] - są one moim ulubionym wersem z piosenki Still Doll

Offline

 

#10 2011-12-05 12:14:36

RtęcioweLustro

Dorei

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2011-12-05
Posty: 12
Punktów :   
WWW

Re: Kanon Wakeshima

Ja również znam ją z Vampire Knight ;) Podoba mi się muzyka, jaką wykonuje. Jej głosu mogłabym słuchać długo, długo i nie znudziłby mi się, a jest niewiele kobiet, do których wokalu mam słabość.


"-Czego krzyczysz... tylko noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo...!"

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi