Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#16 2012-12-01 17:47:56

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Merry

O, zdjęcia się zmieniły. xD Gara nie ma już blond włosów~

Moim ulubionym jest "PEEP SHOW" i "nu CHEMICAL RHETORIC", ale proponowałabym zacząć od "MODERN GARDE" (モダンギャルド) - mnie MERRY wciągnęli właśnie od tego albumu <3.

Już sobie zapisuje na listę "do przesłuchania". xD'

Jak to się stało, że ja tej piosenki jeszcze nie znam?! @_@ Muszę szybko nadrobić ten haniebny brak xD.

Ta piosenka pochodzi ze składanki z coverami utworów The Stalin. Zawsze intrygowała mnie ich nazwa, ale nigdy się z nimi nie zapoznałam. ;x

---

Swoja drogą, MERRY wyda 6 lutego 2013 nowy singiel, Fukurou.

Offline

 

#17 2012-12-03 18:43:53

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Merry

Kiedy weszłam tu i zerknęłam na Twoją ostatnią wypowiedź, Hikari to aż się cofnęłam do poprzedniej strony ("Jak to zdjęcia się zmieniły?!" - myślałam), a tu... faktycznie O___O.

Niemniej nadal Panowie mi się podobają :D.

Oczywiście, kiedy coś już przesłuchasz, to daj znać, jakie masz wrażenia :). Ja piosenkę z tej składanki już przesłuchałam (Tigress, dziękuję! :*) i jestem mile zaskoczona :D. Drący się w ten sposób Gara to sama przyjemność :D.

O, kolejna data do zapisania w kalendarzu ^_^.


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#18 2012-12-06 11:52:09

 Tigress

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5135
Punktów :   

Re: Merry

Karou, czuje się aż zawiedziona, że

Drący się w ten sposób Gara to sama przyjemność :D.

Myślałam, że dłużej się ponakręcamy Gara i jego sposobem wypowiadania słowa "sex" i całej reszty XD
Ale masz racje, Gara w tym wydaniu to sama przyjemność^^

Oprócz tej piosenki, z tej składanki, ja przypominam o fantastycznej piosence B-T:) <o której nikt się jeszcze nie wypowiedział ;]>
A polecam tę składanke ze względu na perełki, bo sa piosenki <które mnie> ze śmiechu to zbijają z tropu ;]

Data zapamiętana ^^


http://img560.imageshack.us/img560/4168/kiciau.jpg

Offline

 

#19 2012-12-06 19:59:34

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Merry

Jak to "zawiedziona"? Wiesz, jak to Jego "sex" krąży mi po głowie? .///. Domyśl się! Powinnaś, w jaki sposób i jak intensywnie! >.< Nakręcona jestem od dłuższego czasu, o to się nie martw :> ja uwielbiam wrzask Gary! To jeden z wokalistów, którzy może dla mnie przez 3/4 piosenki się drzeć, a i tak będzie mi się podobało :3.

Ano właśnie... muszę cały album ściągnąć! Chociaż nie przewiduję, by coś ściągnęło wersję MERRY z pierwszego miejsca tej składanki ;).

Masz jakąś ulubioną piosenkę MERRY, Tigress?
Hikari, nie zapoznałaś się ze składanką, czy z The Stalin?


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#20 2012-12-12 20:06:54

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Merry

Nie zapoznałam się z The Stalin.

Przesłuchałam Modern Garde póki co raz i hm... oprócz piosenek, które już znałam, żadna inna jakoś specjalnie nie zwróciła mojej uwagi. ^^' Było dużo Gary i dużo Gary, muszę się z nim oswoić. 8D Ale lubię jego wokal, naprawdę, jest ciekawy, tylko, no...! Potrzebuje czasu. xD'

Ostatnio znalazłam informację (nie wiem, na ile aktualną), że osobami, które Gara podziwia, są Kiyoharu i Kyo (Miyamoto Kyo). Zainteresowana tym Miyamoto zaczęłam go szukać, ale nie odnalazłam jednoznacznej informacji, oprócz tego, że Kyo z Diru zmienił swoje nazwisko na Miyamoto właśnie (o ile to prawda). Mimo wszystko, zapytam, czy tu chodziło właśnie o Kyo z Dir en grey? xD
Poza tym znalazłam też sesję z Garą i Kyo (szkoda, że nie tłumaczenie...).

Offline

 

#21 2012-12-13 11:16:51

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Merry

Hahaha :D Nie dziwię Ci się, Hikari. MERRY nie jest szczytem ekstrawagancji, ich gra potrafi być bardzo monotonna i jednostajna, ale w tym jest pewien urok, którego odkrycia Ci życzę ;).
Hmm... dużo Gary i więcej Gary to najlepsza ilość Gary :D ; niemniej to fakt: większość kompozycji opiera się właśnie na Garze, a nie ma co się oszukiwać - jakoś wyjątkowo rozciągłej gamy wokalnej to On nie ma, Jego atutem jest nie ilość oktaw, a barwa głosu i jego siła ;). Dopiero w kolejnych płytach różnorodność się zwiększa i zaczyna się widzieć różnicę między piosenkami ;).

Nawiązując do Twojego pytania: tak, Gara jako inspirację obok Kiyoharu wymienia tego właśnie Kyo ;). Był nawet roadie Dir en Grey i podobno to właśnie Kyo powiedział Mu, że kolejny z Jego zespołów (Gara w międzyczasie był w After Effect) ma szansę stać się czymś naprawdę wielkim ;), to podobno stało się impulsem do stworzenia MERRY. Sam Gara wielokrotnie podkreślał, że MERRY to dla Niego ten jedyny i ostatni zespół.


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#22 2012-12-13 18:18:01

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Merry

Karou napisał:

Hmm... dużo Gary i więcej Gary to najlepsza ilość Gary :D ; niemniej to fakt: większość kompozycji opiera się właśnie na Garze, a nie ma co się oszukiwać - jakoś wyjątkowo rozciągłej gamy wokalnej to On nie ma, Jego atutem jest nie ilość oktaw, a barwa głosu i jego siła ;). Dopiero w kolejnych płytach różnorodność się zwiększa i zaczyna się widzieć różnicę między piosenkami ;).

Osobiście, większą uwagę zwracam na barwę głosu niż jego skalę (poza tym nie mam słuchu muzycznego xD). Gara może nie ma mojego wymarzonego wokalu, ale intryguje mnie. Są piosenki, które naprawdę świetnie komponują się z jego głosem. Kolejne na liście jest nu Chemical Rhetoric, zobaczymy, co z tego wyniknie. (;

Nawiązując do Twojego pytania: tak, Gara jako inspirację obok Kiyoharu wymienia tego właśnie Kyo ;). Był nawet roadie Dir en Grey i podobno to właśnie Kyo powiedział Mu, że kolejny z Jego zespołów (Gara w międzyczasie był w After Effect) ma szansę stać się czymś naprawdę wielkim ;), to podobno stało się impulsem do stworzenia MERRY. Sam Gara wielokrotnie podkreślał, że MERRY to dla Niego ten jedyny i ostatni zespół.

Może to zabrzmi głupio, ale to takie urocze. XD'
Nie wiedziałam, że był roadie Dirów. :)

Offline

 

#23 2012-12-13 20:59:00

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Merry

Ja też nie zaryzykuję stwierdzenia, że takowy posiadam, ale po prostu ma się porównanie ;), jak sama stwierdziłaś, nie jest to dla Ciebie wymarzony wokal; ja mimo całej swojej sympatii dla Gary i Jego oryginalnego głosu, też mam "ulubieńszych" wokalistów, o większych umiejętnościach. Niemniej Gara stoi wysoko w rankingu :). "nu Chemical Rhetoric" powinno bardziej przypaść Ci do gustu, ale też nie jestem pewna. Rozwój MERRY nie jest skokowy czy rewolucyjny - zmiany są właściwie płynne i czasem ciężko od razu je zauważyć, nawet z płyty na płytę (jak dla mnie wyjątkiem jest płyta "PEEP SHOW", sama koncepcja tego albumu wymogła zmianę stylistyki :)).

Nieee, to nie brzmi głupio ^^. Chociaż ciężko łączyć to słowo z osobą Kyo, to jednak poprzez Garę jest to możliwe ;D. Sama kiedy się dowiedziałam, to byłam zaskoczona.


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi