Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-06-05 19:17:15

edzia

Dachinko

4429774
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 222
Punktów :   

Nałogi

Wg mnie temat ciekawy. Błahe rzeczy od których jesteście uzależnieni jak i te niezdrowe, które pokusą pokonują zdrowy rozsądek. Jak to jest w naszym gronie? Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2011-06-06 12:06:49

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Nałogi

Mimo, że jakoś panuje przekonanie, że nałogami mogą być tylko a)papierosy b)alkohol c)narkotyki to ja bym doliczyła jeszcze z milion rzeczy xD

Np. uzależnienie od komputera, jakoś mało kto o tym myśli poważnie a problem jest - przynajmniej w moim przypadku ale ja jako problem tego nie postrzegam xD ale tak na zdrowy rozsądek to jednak siedzę całkiem sporo, ale fakt faktem jestem w klasie gdzie się tego wymaga.
Ogólnie nie jest tak, że nie mogę żyć bez komputera - mogę tylko...dlaczego? na co mi to?
Nie widzę potrzeby zmian tego nałogu...


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#3 2011-06-06 12:34:33

 Mairi

Gakusei

2858557
Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 60
Punktów :   

Re: Nałogi

Ja jestem uzależniona od jedzenia XD Głównie czekolady, ale ogólnie lubię jeść i raczej sobie nie odmawiam tej przyjemności. Uzależnienie od komputera... też, ale dlatego że to główne źródło moich informacji o nowościach oraz najłatwiejszy sposób na kontakt ze znajomymi spoza mojego miasta. ^^


"Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po Sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę" - K. Daukszewicz
"Some people are only alive because it's illegal to shoot them..."

Offline

 

#4 2011-06-06 19:37:57

edzia

Dachinko

4429774
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 222
Punktów :   

Re: Nałogi

U mnie internet, internet i jeszcze raz internet. Już nawet nie mówię o komputerze tylko chociażby komórce. To chyba moje największe uzależnienie. Na drugim miejscu - muzyka. Pierwsza rzecz jaką robię przychodząc do domu po szkole i kładąc się spać? Włączenie i wyłączenie odtwarzacza. Z słuchawkami się nie rozstaje. Prócz tego palę od jakiegoś roku z kawałkiem i jakoś nie wyobrażam sobie dłuższego czasu bez papierosa.

Offline

 

#5 2011-06-11 16:45:24

Makha.

Gość

Re: Nałogi

żelki, żelki, żelki i jeszcze raz żelki, bo to moja największa miłość <3 a tak poza tym to w sumie internet. Siedzę dzień w dzień, często bez powodu tak o, przeglądam sobie różne strony. A jak nie z komputera, to czasami z telefonu nawet. Dodatkowo uzależniona jestem od muzyki. Leci u mnie w pokoju od momentu jak wstanę, do czasu aż idę spać. Gdziekolwiek nie idę, czy to z z psem, do sklepu, kiosku oddalonego 5 minut od domu, czy gdzie indziej - zawsze mam na sobie słuchawki.

A co do takich "zwykłych i typowych" uzależnień (tj. alkohol, fajki etc) to nie mam takowych. Alkoholu w ustach nie miałam od dobrych 3 lat, a dym papierosów okrutnie mnie drażni, więc nigdy nie paliłam i nie zamierzam ^^

 

#6 2011-06-11 19:43:58

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Nałogi

U mnie internet. Chociaż tak naprawdę, jeśli miałabym coś do robienia ciekawszego, to nawet bym komputera nie dotknęła... ale niestety aktualnie nie mam :|
No i oczywiście muzyka. Rzadko się zdarza,że gdy mam wolną chwilę to czegoś nie słucham. Nawet na dużej ilości lekcjach słucham jakiejś muzyki, jak jej nie słucham to po prostu zaczyna mi się nudzić. Czasami do spania, jak moje myśli się tłoczą i nie chcą odejść- wtedy skupiam się na słuchani wolnych piosenek i zasypiam :)
Jeszcze kiedyś miałam taki nałóg, że na każdej przerwie wypatrywałam takiego chłopaka, a później się na niego lampiłam- ale już mi przeszło, tylko czasami z przyzwyczajenia patrzę >.< Ale to już w ogóle jest dziwne. Tylko że ten chłopak był taki śliczny i młodszy ode mnie (pedofila xD)
Mnie tak samo jak Makhe nie kręcą ani papierosy, ani alkohol... chociaż no zdarza mi się coś wypić lub zapalić dla towarzystwa xD A samych narkotyków nigdy bym nie tknęła :P


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 

#7 2011-06-12 12:18:15

 Netsu

Dorei

1577861
Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 8
Punktów :   

Re: Nałogi

Jak wiekszość osób nie stanowie wyjątku główne uzależnienie to internet bo komputer już mniej jeśli nie ma neta to i tak się nudze na kompie no chyba że muzyka to kolejne moje uzależnienie słucham jej naokrągło idąc do szkoły ze szkoły czy w domu non stop xD co do papierosów alkoholi i narkotyki nie jestem od nich uzależniona piwo lubię ale bez dużych czy częstych ilości. Nigdy nie paliłam ani nie brałam. Hm więcej uzależnień sobie nie przypominam xDD


"As long as I can still dream, I will dream of you."

Offline

 

#8 2011-06-16 08:29:05

 TheFiumee

Ningen

Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 49
Punktów :   

Re: Nałogi

A ja jestem uzależniona według dużej ilości ludzi od irytowania społeczeństwa, nie umiem bez tego żyć =w=
Oczywiście często spotykane w śród młodzieży uzależnienie od internetu również mnie dopada, choć z pewnością mogłabym się odzależnić tak jak teraz bo prawie wcale nie siedzę przed monitorem.

co z używkami?
Papierosom i narkotykom mówię stanowcze nie!
A co do alkoholu lubię od czasu do czasu napić się whisky, koniak czy też brandy ale umiałabym bez tego żyć.

Muzyka? Cóż pomijając fakt, ze słucham jej prawie zawsze a najwięcej gdy mam lekcje angielskiego w szkole ze słuchawkami w uszach prawie cały dzień chodzę... Jednak to chyba nieuzależnienie bo ostaniami czasy z moich słuchawek korzysta znajomy ''bo jemu nie chce się ściągnąć piosenek Hamerfall i Led Zeppelin  a ja jedyna w szle jej mam na telefonie...


Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane. Carlos Ruiz Zafón   



http://img43.imageshack.us/img43/73/l5e64b5571f934137a253aa.gif http://img156.imageshack.us/img156/6435/mdmairfp4.gif

Offline

 

#9 2011-06-16 09:23:27

 paranoidalna

Gakusei

10884246
Call me!
Skąd: Candy Mountain
Zarejestrowany: 2011-05-22
Posty: 80
Punktów :   

Re: Nałogi

Huhu idealny temat XD ~ Moje największe uzależnienie to słodycze, głównie ciasteczka i lizaki owww *w* Jakoś mi to nie przeszkadza, takie słodkie uzależnienie ^^ Zapach mang, jak już dorwę nowy tomik w swoje łapki to siedzę i delektuję się tym zapachem, a dopiero później zaczynam czytać. Co do tych typowych nałogów to fajki, nie mogę wytrzymać bez papierosa.

Offline

 

#10 2011-07-08 01:16:01

 Tigress

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5135
Punktów :   

Re: Nałogi

Pierwsze miejsce na mojej prywatnej liście uzależnień znajduje się.... pisanie^^ Nigdy nie wyjdę z domu bez zeszytu, pióra i kolorowych kredek <choć talentu plastycznego nie posiadam, po prostu lubie kredki XD> potrafię zapomnieć o telefonie, portfelu czy jak mi sie zdarzyło o kluczach ale zeszyt i pióro mam zawsze pod ręką^^

Drugie to muzyka. Nawet nie wiedziałam jak jest to poważne uzależnienie, jaka jest jego skala dopóki nie straciłam głośników na ponad tydzień. pech chiał, że zgubiłam też w moim artystycznym burdelu w pokoju mp3 ze słuchawkami. Koniec świata... każdy dzień był gorszy od poprzedniego i eh... Na szczęście głośniki przyszły w porę i nie musiałam urządzać w domu masakry Torową gitara XD

Hmm a co do alkoholu to lubię ale w dobrych ilościach XD papierosy nigdy chociaż lubię dym i uwielbiam patrzeć na sposoby palenia^^ Od ułożenia papierosa w dłoni po ułożenie ust przy wydychaniu xd narkotyki? Nie kręcą mnie ale uważam że wszystko jest dla ludzi i każdy powinien sam znaleźć to co dla niego dobre lub złe.


http://img560.imageshack.us/img560/4168/kiciau.jpg

Offline

 

#11 2012-01-16 16:14:07

 tomika

Dansetsu

4492930
Call me!
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 5234
Punktów :   

Re: Nałogi

W dobrych ilościach? Tygrysie to dość hmm delikatnie powiedziane, ja uważam, że czasami przeginasz z reszta jak każdy xD

Moim głównym nałogiem jest muzyka, nie wyobrażam sobie dnia bez przynajmniej pół godziny słuchania tego na co akurat mam ochotę, a tu może być różnie. Zawsze się załamuje jak moje słuchawki z MP3 się rozpadają i nie mogę słuchać jeżdżąc na uczelnie. Ta cisza jest straszna.

Poza tym jestem uzależniona od pewnej osoby, może nie jest to zbyt mądre, ale cóż jeden odwyk był i to była masakra.


[center

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi