Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-11 22:02:49

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Dawca.pl

http://e-wolontariat.pl/files/framework/wysiwyg/artykuly/IIedycjaKonkursu/dawaca.jpg



Dawca.pl napisał:

Historia kampanii świadomego dawstwa narządów „Dawca.pl” sięga roku 2002, kiedy to kilku lekarzy Akademii Medycznej w  Gdańsku, zauważyło niechętny  stosunek pacjentów do kwestii przeszczepiania narządów. Doszli do wniosku, że przyczyna tej nieufności tkwi w niedostatecznej wiedzy i postanowili zmienić tę sytuację, poprzez uświadamianie społeczeństwa i obalanie mitów na temat transplantologii.

Wiedząc, że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas, jako dawcy czy biorcy, warto poznać rzetelne informacje na ten temat, by oswoić tego demona, jakim jest społeczne tabu transplantologii.

Obecny zespół Dawca.pl to grupa studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, którzy postanowili kontynuować dzieło założycieli Dawca.pl.

Liczba przeszczepów jest nieproporcjonalnie niska w porównaniu do zapotrzebowania, a my wiemy, że tę sytuację można zmienić w dużym stopniu już choćby poprzez noszenie w portfelu oświadczenia woli.

Naszym zadaniem jest rozwianie wątpliwości i przekazanie rzetelnej wiedzy na temat dawstwa komórek, tkanek i narządów.  Pragniemy by Polska dogoniła takie kraje Unii Europejskiej jak np. Hiszpania, w której od zmarłych dawców pobiera się trzy razy więcej narządów niż w naszym kraju.

Zdajemy sobie sprawę, że los może sprawić, że każdy z nas stanie kiedyś w obliczu choroby, gdzie jedynym ratunkiem będzie przeszczep organu, dlatego uważamy, że wiedza na temat transplantologii jest równie bezcenna, co dar życia.

Dlatego chcemy do Państwa trafiać wszelkimi dostępnymi drogami, stąd pomysł na szkolenie online, dzięki któremu możecie Państwo zdobyć niezbędne informacje i przekazywać je dalej, tak, aby nikt w Polsce nie musiał umierać z powodu braku dawcy.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z informacjami, jakie zamieściliśmy na tej stronie i po zdobyciu certyfikatu wiedzy z naszego szkolenia, dołączycie Państwo do dumnych posiadaczy oświadczenia woli, zarejestrujecie się w banku szpiku czy oddacie krew.

Tak jak my.
Zespół Dawca.pl

Według mnie jest to świetna inicjatywa. W prosty sposób nakładnia społeczeństwo do tego, aby pomagali potrzebującym, nawet po śmierci. Dzisiaj w wiadomościach wspominali o szpiku kostnym... Ile osób go potrzebuje. Patrząc na liczebność dawców, wypadamy fatalnie [0,4 mln osób] na tle innych krajów, np. Niemiec [4,2 mln osób]. Sam posiadam oświadczenie woli oraz propaguję tą inicjatywę. Was także zapraszam do sprawienia sobie tak przydatnej rzeczy. Pamiętaj, DZIĘKI TEMU MOŻESZ URATOWAĆ ŻYCIE INNEJ OSOBIE.   

Pobieranie krwi nie boli, chwila moment i po wszystkim. Dzięki temu możesz uratować komuś życie.
Pobieranie szpiku w 80% przypadków odbywa się poprzez podobny sposób do pobierania krwi. U 20% przypadków pobiera się się z okolic kości biodrowej, co może zaboleć. Jednak dzięki temu możesz uratować komuś życie.
Transplantacja narządów przeważnie wykonywana jest po śmierci, chociaż za życia także [np. nerki]. Po co Twoje organy mają gnić w piachu, jak mogą komuś pomóc.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

http://e-wolontariat.pl/files/framework/wysiwyg/artykuly/IIedycjaKonkursu/dawaca.jpg


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#2 2011-05-20 22:51:45

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Dawca.pl

Jestem za.
Już niedługo oddam krew lecz nad szpikiem musiałabym się zastanowić poważnie.
Nie noszę przy sobie oświadczenia woli, ale myślę, że gdyby była taka opcja i spytano by się mojej matki czy kogoś z rodziny czy by zgodzili się na wykorzystanie moich organów to zgodziliby się na pewno bo powiedziałam już dawno, że tak chcę.

A btw oddałeś krew i szpik? Jakie przeżycia są z tym związane? jestem ciekawa czego mogę spodziewać.


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#3 2011-05-21 10:59:29

 4b1

Gakusei

Skąd: Szafa ;3
Zarejestrowany: 2011-05-14
Posty: 79
Punktów :   
WWW

Re: Dawca.pl

Jestem jak najbardziej za tym, oświadczenie woli noszę w portfelu. Uważam, że po śmierci organy na nic mi się nie przydadzą, a kogoś mogą uratować. (i tak chce być potem "spalona", więc co to za różnica) Zawsze mnie zastanawiało czemu ludzie są przeciwni temu? Bo wytłumaczenie "nie, bo nie" niezbyt mnie przekonuje.


http://img708.imageshack.us/img708/5461/hellomegs.gifRemember, I'm always in your wardrobe... with my Mukuro-sama <3 http://img188.imageshack.us/img188/1685/mukuroneko.gif

Offline

 

#4 2011-05-26 20:45:18

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Re: Dawca.pl

@4b1 - W stu procentach popieram Twoje podejście do tej sprawy. ^^

@Sayuuki - Krew oddawałem. Może po tym trochę zamroczyć, bo jednak 450ml to nie jest mało. Jednak dostajesz czekoladę, a poza tym masz satysfakcję, że można komuś pomóc. Co do szpiku to jeszcze nie oddawałem. Teraz nawet nie mogę, bo jeszcze nie miałem szczepienia na tężca. ;P


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi