Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-06 16:15:08

 Niepowtarzalny

Alfons tego burdelu.

6967387
Call me!
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 241
Punktów :   
WWW

Shoujo

Shoujo - w dosłownym znaczeniu można powiedzieć "anime dla dziewczyn" - owszem, to głównie płeć żeńska lubi romansy. Co znajdziemy w anime tego gatunku? Właściwie w każdym czeka nas schemat "ona kocha jego" tyle, że w różnych wydaniach, każde z innym motywem przewodnim (chociaż w wielu seriach można dostrzec rażące podobieństwa). Istnieje również inna odmiana tego gatunku, przeznaczona głównie dla młodych kobiet (w dosłownym tłumaczeniu), a mianowicie josei. To tyle słowem wstępu...

Pytanie do was - czy mieliście już styczność z takimi seriami? Lubicie, nienawidzicie?
Jakie sa najlepsze tytuly z tego gatunku?


"Some people believe in god.
I believe in music.
Someone people pray.
I turn up the radio..."

Offline

 

#2 2011-05-06 17:12:44

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Re: Shoujo

Ja raczej lubię. Co nie znaczy, że nie lubię shounenów bo również lubię. Wszystko jest dla ludzi więc nie będę oglądać tylko co jest mi przeznaczone, ważne by się nie zamykać na jeden gatunek.
Styczność miałam i jak widać, wywarło to na mnie dobre wrażenie skoro lubię ten gatunek anime. Nie ukrywam, że lubię takie anime ponieważ bardziej skupiają się na emocjach, na postaciach, jest bardziej podejście psychologiczne, oglądając shoujo czy josei nie mam jakiegoś wrażenia "a dlaczego ona zrobiła to i tamto?" mogę się nie zgadzać z decyzją ale zawsze jest tak, że jestem w stanie zrozumieć postępowanie bohaterów. A gdy oglądam shounen to bardziej liczy się akcja co też cenię chociaż czasami zachowanie bohaterów jest dla mnie strasznie nie logiczne.
Najlepsza seria...hm, Nana, oczywiście.


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#3 2011-05-11 16:18:37

akira

Dorei

12174842
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 24
Punktów :   

Re: Shoujo

Ja lubię czytać  Shoujo moze treść sie często powtarza ale i tak są fajne. Najlepszymi mangami tego gatunku które przeczytałam są:
-Skip Beat
-Kimi Ni Todoke
-Kaichou wa Maid-sama
-Ouran High School Host Club
POLECAM!!

Ostatnio edytowany przez akira (2011-05-11 21:44:53)

Offline

 

#4 2011-05-14 19:28:07

 Karda

Dachinko

12605138
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 162
Punktów :   

Re: Shoujo

Ja to osobiście lubię. Oczywiście nie wszystkie, więc nie powiem, że uwielbiam. Shoujo raczej jak dla mnie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to te bardziej dziecinne anime/mangi a druga to dla tych bardziej doroślejszych. Nie lubię tych zbyt dziecinnych anime, bo bohaterzy zawsze mają piszczące głosiki, które są czasami irytujące i nie da się przez to ich oglądać. Według mnie shouju lepiej się czyta niż ogląda. Już od dłuższego czasu prawie w ogóle nie oglądam anime.
Jeśli shoujo jest pomieszane z komedią, to jest to najczęściej dobra seria, którą się przyjemnie ogląda. A Akira wymieniła moją najukochańszą serie Skip Beat... :3 Mogę to oglądać i oglądać, a także czytać bez końca.


http://25.media.tumblr.com/tumblr_lm8njraxY51qjmmvpo1_500.gif

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi