Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2012-11-28 18:51:42

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Nakajima Takui

TAKUI, właśc. Takui Nakajima (jap. 中島卓偉 Nakajima Takui, ur. 19 października 1978 roku w Koga) - japoński piosenkarz gatunku j-rock.

http://a1.ec-images.myspacecdn.com/images02/146/0cdca6b0d8de420db5b3f43aeda10bb4/l.jpg

Takui zadebiutował w roku 1994 wraz z zespołem Maggie Mae, który zakończył działalność cztery lata później. W 1999 wydał swoją pierwszą taśmę demo, teraz bardzo trudno dostępną. Następnie były single i pierwszy album, który ukazał się w 2000 roku, a nosił tytuł Nuclear Sonic Punk. Ćwiczenia pod okiem idola młodego wokalisty, Hideto "hide" Matsumoto, odniosły skutek. Nakajima stał się mistrzem gitary, a jego mocny głos podbił serca krytyków. Początki były mimo wszystko trudne. Skromny, otwarty chłopak mógł bronić się jedynie muzyką, ponieważ nie starał się szokować, jak robi to większość gwiazd spod znaku visual kei. Powoli piął się w górę, w końcu debiutując w wytwórni major. Ogłoszony królem punk'n'rocka grał z wybitnymi muzykami, jak chociażby z perkusistą Guns n' Roses, czy też muzykami z Zilch (grupy, w której wokalistą był hide). Zyskał grono wiernych fanów, choć nadal żyje i nagrywa w cieniu innych, bardziej szokujących i wyzywających japońskich wykonawców. Ostatnie single potwierdzają klasę Nakajimy - są powrotem do czystego rocka z lekką domieszką punku.

(źródło: wikipedia)

Offline

 

#2 2012-11-28 19:30:32

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Nie znalazłam tematu o nim, jak gdzieś jest, proszę o oświecenie mnie.

Przenoszę dyskusję z działu powitalnego:

Karou napisał:

No to jako osoba, która spędziła wiele nieprzespanych nocy na szukaniu Takui'owej dyskografii zapytam: jak w ogóle się o Nim dowiedziałaś? Ulubione piosenki? Album?
Ja osobiście teraz bardzo ubolewam na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć Jego ostatniego albumu "Akogitakui -Kyoumei shin dou-" >_<, bo poza tym resztę przesłuchałam :3.

Szczerze, w ogóle nie pamiętam, jak się o nim dowiedziałam. Podejrzewam, że mogłam go poznać przez forum lub last.fm. Komputer podpowiada mi, że to mogło być w listopadzie 2009 roku, przesłuchałam wtedy CHUNKY GOD POP i SWANKY GOD POP (Ale coś mi świta, że zaczynałam z 20's CALBORN. Prawdopodobnie nie spodobał mi się album i na jakiś czas sobie odpuściłam.). Jednakże po kilku miesiącach ogólnie traciłam zainteresowanie muzyką, więc także TAKUI'm...
I teraz, gdy do niego wróciłam, znów się zakochałam, okazało się, że uzupełnienie dyskografii jest nie lada wyzwaniem. Wcześniej było nieco łatwiej. Wciąż nie mam wszystkiego (szczególnie ubolewam nad Kasa wo Sasa nai Kimi no Tame Ni). Akogi Takui też się naszukałam nieźle, aż w końcu się poddałam. Są na nim piosenki, które już znam, więc jakoś przebolałam. xD'

Ulubiony album... ciężko wybrać. Najbardziej lubię te trzy wymienione powyżej plus POWER TO THE MUSIC i Boku wa Kimi no Omocha. Ulubiona piosenka... jeszcze trudniej. Może STAY TOGEHER, Sonzai, BLACKSIDE IN THE MIRROR albo 100 sen kai ikita neko...? To niemożliwe wybrać ulubioną piosenkę. XD A twoja ulubiona piosenka/ulubiony album?

Offline

 

#3 2012-11-28 23:03:51

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Nakajima Takui

Tematu nie ma na pewno, Takui to artysta praktycznie w Polsce nie znany... u_u, a zatem...

<zaciera ręce z radości>

Ach, cóż to za wspaniałe uczucie, móc podzielić się swoimi przemyśleniami o panu Nakajimie! ;__;

Ja Takui'a poznałam za sprawą swojej przyjaciółki, która jest jego wieloletnią fanką :). Pewnego dnia poprosiłam Ją, aby po prostu pospamowała mi Jego utworami, po czym już nie mogłam przejść obok Niego obojętnie. Zaczęło się gorączkowe słuchanie wszystkiego, co wyszło od Nakajimy <3.

Moje ulubione albumy to "NUCLEAR SONIC PUNK", "ULTRA SLACKER" & właśnie "Kasa wo Sasanai Kimi no Tame ni" :).
Ulubione piosenki... (naprawdę nie mogę wymienić 3/4 dyskografii? ;_;)
"All Alone", "Yuki ni Negai wo", "Yurari Yurara", "Triangle", "Fork in the Road", "mother sky", "Far Eastern", "Ai Wana Illusion", "Moonlight Shining Love", "Tell Me Tokyo",  "Alive" i kultowe "INNOVATOR" oraz "DRIVE MY LIMO" (kocham teledysk do tego xDDD)!

Głos Takui'a jest tak poruszający, tak wdzierający się prosto do serca, że ciężko mi to wyrazić słowami... Jest dla mnie jednym z tych artystów, którzy pojawili się w moim życiu we właściwym momencie, zawsze będę za to wdzięczna.

Wyślij mi swojego maila, to postaram się na dniach przesłać Ci "Kasa wo Sasanai Kimi no Tame ni", hm? :3

Ostatnio edytowany przez Karou (2012-11-28 23:05:27)


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#4 2012-12-01 15:55:05

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Już wysyłam. Z góry dziękuję. ^^

"DRIVE MY LIMO" (kocham teledysk do tego xDDD)!

Nie oglądałam jego teledysków. >: Jeżeli coś oglądałam, to raczej występy na żywo. ^^' Ale z ciekawości sobie puszczę~ :3

Akogi Takui też się naszukałam nieźle, aż w końcu się poddałam. Są na nim piosenki, które już znam, więc jakoś przebolałam. xD'

Tu się pomyliłam (jak ja to wcześniej sprawdzałam?). Są dwa albumy Akogi Takui, na jednym są utwory już znane, na drugim nie. >< Teraz właśnie przesłuchuję sample do tego "właściwego". Nie wiem po co, skoro i tak nie usłyszę pełnych piosenek. ;__;

Offline

 

#5 2012-12-06 15:49:26

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Nakajima Takui

Dopiero weszłam na daikirai i dzisiaj sprawdziłam skrzynkę wiadomości, przepraszam! Już wysłane (musiałam je wysyłać pojedynczo, bo mój Internet nie lubi, gdy wysyłam coś komukolwiek xDDD i wkradła się mała pomyłka w numeracji, ale całe 13 piosenek jest :3).

Nie oglądałaś? O.O To ja czuję się w obowiązku kilka linków do nich wrzucić :D
* "Innovator" - pierwszy klip, jaki podesłała mi moja przyjaciółka, abym zapoznała się z twórczością pana Nakajimy (wcześniej przysyłała nagrania z koncertów), mam duży sentyment, no i ta piosenka po prostu ma pierd*lnięcie xD,
* "UP TO DATE" - paznokcie Takui'a xDD
* "Pierce"
* "FREE FOR FREE" - bardzo energetyczna piosenka i bardzo energetyczny teledysk :3
* "Calling You"
* "FORK IN THE ROAD" - ta piosenka bardzo długo siedziała mi w głowie, mam do niej sentyment; no i klip jest taki... klimatyczny. Niemal czuję wiatr na twarzy.
* "PUNK" - uwielbiam patrzeć na miotającego się po scenie Takui'a ^_^
* "STAY TOGETHER"
* "DRIVE MY LIMO" w wersji z polskim tłumaczeniem ^_^ śmieję się za każdym razem, gdy go oglądam :D
* "SHINING DAYS" - piękna piosenka, taka ciepła *_*
* "RE-SET" - Dżizas, mam mnóstwo ulubionych piosenek Takui'a i ta też jest na liście ^_^
* "POWER TO THE MUSIC"
* "Shinkirou"
* "Hitori Ni Naru Koto Ga Kowakatta"
* "HELLO MY FRIENDS" - może to głupie, ale lubię Takui'a w takim blondzie i w takiej fryzurze :D
* "Yuki ni Negai wo" - śnieg, śnieeeg, mój ukochany śnieg~!
* "Message"
* "Bokura no Hero"
* "Ashita e no Kaidan"
* "Yurari Yurara" - jedna z moich ulubionych piosenek Takui'a, uwielbiam ten teledysk *-*
* "3 Gousen" - czy to takie dziwne, że doceniam w tej piosence i teledysku jego personalność i dojrzałość Takui'a? Mam nadzieję, że nie... <3

Buddo, zaczęłam to pisać przed dwunastą, ale sama zagrzebałam się w szukaniu i oglądaniu xDD.


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#6 2012-12-07 00:22:11

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Dziękuję bardzo za album! *^___^* Pliki są ponumerowane, więc nie ma problemu. :3

Nie oglądałam, kiedyś mi się zdarzało oglądać teledyski dość często, ale teraz to robię to bardzo rzadko. Często łapię się na tym, że nawet jeżeli specjalnie włączyłam pv, by je obejrzeć, to przełączam okna. ^^'' Mało które pv jest w stanie mnie zainteresować. ;x Jeżeli oglądam, to najczęściej te, które widziałam kiedyś, by sobie powspominać/odświeżyć pamięć, bo są dobre/interesujące/ciekawe wizualnie.

"Innovator" - pierwszy klip, jaki podesłała mi moja przyjaciółka, abym zapoznała się z twórczością pana Nakajimy (wcześniej przysyłała nagrania z koncertów), mam duży sentyment, no i ta piosenka po prostu ma pierd*lnięcie xD,

Zgadzam się. Uwielbiam ją. <3

"FREE FOR FREE" - bardzo energetyczna piosenka i bardzo energetyczny teledysk :3

Ach, te efekty specjalne! xD Zwłaszcza w trzeciej minucie. :D Ale i tak super. <3

Tak zdałam sobie sprawę, słuchając Pierce, że o każdej piosence mam ochotę napisać "cudowna", "świetna" czy coś w tym stylu. xD' Z teledyskami już różnie, jeszcze nie wszystkie obejrzałam, ale wszystko przede mną. :3

A tu coś z serii "ponarzekajmy sobie"... Dziś znowu przesiedziałam chyba z dwie godziny w poszukiwaniu singla Yurari Yurara, to takie dołujące, że wszystkie linki, cokolwiek, wygasło. >< Nie wiem, po co znowu to robię, skoro i tak wiem, że nic nie znajdę. >.>''

Offline

 

#7 2012-12-07 01:23:06

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Nakajima Takui

Nie ma za co :3 Numeracja pomieszała się przy oznaczaniu w mailu, normalnie wszystkie moje pliki są ponumerowane bardzo pedantycznie. W tej kwestii - wszelkich szczegółów plików muzycznych - u mnie nie ma przebacz :D.

Ja muszę mieć jakiś naprawdę polecony klip lub teledysk do piosenki, której jeszcze nigdy nie słyszałam, kiedy jednak piosenkę znam, to ciężko mi się skupić na samym teledysku ;). Jednak teraz zrobiłam wyjątek, bo rzadko Takui'owe PV'ki oglądam ;).

O, proszę :D, "Innovator" podbija serca? :D Moja przyjaciółka też jest fanką tej piosenki, myślę, że jest ona w jakiś sposób wyjątkowa... może właśnie innowacyjna, przynajmniej z mojego punktu widzenia, jako osoby, która z Nakajimą zapoznała się myśląc, że już nic jej nie zaskoczy :).

Prawda? :D Takui zdecydowanie ogranicza wizualne środki przekazu, a tu zrobił - niewielki, ale zawsze! - wyjątek :D.

Ja podobnie miałam, dodając do niektórych klipów komentarze, każdą jakoś chciałam wychwalić, choć przecież nie każdy teledysk był wyjątkowy, nie oszukujmy się ;). Mam nadzieję, że gdy dokończysz seans z PV'kami, to podzielisz się resztą wrażeń :D.

Singiel już Ci wysłałam na maila ^_^' Wiem, jakie to frustrujące, więc w tej materii postaram się zawsze pomóc :3 Jeżeli masz jeszcze jakieś braki, to daj znać, podeślę, co mam :). A ja w najbliższych dniach będę musiała jakoś poruszyć niebo i ziemię, żeby "Akogi Takui" jednak przesłuchać >.<

Ostatnio edytowany przez Karou (2012-12-07 01:23:35)


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#8 2012-12-07 15:23:03

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

normalnie wszystkie moje pliki są ponumerowane bardzo pedantycznie. W tej kwestii - wszelkich szczegółów plików muzycznych - u mnie nie ma przebacz :D.

To tak jak u mnie. XD Tylko w muzyce mam taki porządek. :D

Ja podobnie miałam, dodając do niektórych klipów komentarze, każdą jakoś chciałam wychwalić, choć przecież nie każdy teledysk był wyjątkowy, nie oszukujmy się ;). Mam nadzieję, że gdy dokończysz seans z PV'kami, to podzielisz się resztą wrażeń :D.

Ach, oczywiście. :D

Ja mam dużo braków, tzn. niby nie dużo, bo kilka singli, ale nie wiem, ile dokładnie. Część z nich "składałam" piosenka po piosence, bo inaczej się nie dało. Część to po prostu pojedyncze utwory, jakie udało mi się dorwać (och, no nie lubię mieć takich utworów bez "domu" - w sensie nie na albumie, singlu xD''). Ale nie chcę cię "wykorzystywać". xD' I dziękuję za Yurari Yurara. <3 Tytułowy utwór jest po prostu cudowny.

Offline

 

#9 2012-12-08 17:34:57

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Nakajima Takui

Hahaha :D Moi znajomi zawsze nie mogą tego pojąć, jakim cudem mi się chce to wszystko tak pieczołowicie porządkować xDD

Miałam tak samo :). Katorga, utwór po utworze, przedzieranie się przez wszystkie strony... xD Ale warto.
Nie wykorzystujesz! Zwłaszcza, że wiem, jaki to ból ;). Tak więc śmiało pisz, na tyle, na ile mogę, to pomogę :3

Prawda? "Yurari Yurara"" to jeden z moich absolutnie ulubionych utworów Nakajimy :). A zapoznałaś się może z "3 Gousen"? Bo jestem ciekawa Twojego zdania ^^.


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#10 2012-12-09 02:27:49

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Jak się już ma porządek, to posortowanie jednego albumu to pikuś. (; Za to jak przejrzyście jest! (:

Teledysk do DRIVE ME LIMO jest moim ulubionym jak do tej pory. (; Podoba mi się to przyspieszenie filmu, Takui i jego mała rola. xD Nie podobają mi się za to animowane wstawki, mała przesada; choć wiem, że teledysk miał być cały przesadzony. xD'

Za to 3 Gousen... po pierwsze, zastanawiam się, jakim cudem ja w ogóle zdobyłam ten singiel? XD Chyba w miarę łaaatwo mi poszło (w porównaniu z szukaniem innych...). Po drugie, uwielbiam wszystkie piosenki na nim zamieszczone. <3 Po trzecie, teledysk (przez który wstrzymałam się z oglądaniem reszty)... kiedyś przeszło mi przez myśl, że okładka to prywatne zdjęcie Nakajimy, ale teraz to już jestem niemal pewna. Klip jest bardzo oszczędny. Mamy "jedynie" różne zdjęcia z dzieciństwa i co jakiś czas Nakajimę, w dodatku bez koszuli, jakby miało to jakiś głębszy sens (no, dla mnie ma ^^'). Piosenka wydaje się być bardzo osobista. Oglądając teledysk, poczułam ogromną chęć poznania tekstu. Wyłapałam pojedyncze słowa, takie jak "tata", "mama", "brat", ale niestety to za mało, by go zrozumieć. >< W dodatku śpiewa "bye bye", co sprawia, że jeszcze bardziej chcę znać tekst (w jakim sensie "pa pa"?! D: ), ale nie mogę go nigdzie znaleźć. >.>'' To jak brakujący element układanki. Nie chcę interpretować całego teledysku bez tekstu, bo wyjdą mi jakieś bajki. ^^' Jeszcze się okaże, że śpiewa o fikcji...

A tu jest wywiad z Nakajimą na temat singla 3 Gousen, niestety, po japońsku. Piosenkę napisał dawno temu i hm... Wychodzi jednak, że nie śpiewa o fikcji, a o prawdziwych wydarzeniach (chyba), ale dalej nie wiem, o czym. Och, chciałabym móc przetłumaczyć ten wywiad i tekst piosenki. ><

Ostatnio edytowany przez Hikari (2012-12-09 02:28:41)

Offline

 

#11 2012-12-13 21:08:00

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Nakajima Takui

Dokładnie... pamiętam, jak robiłam to pierwszy raz - porządki tego typu. No i miałam naprawdę mnóstwo do zrobienia... przesiedziałam niemal cały dzień, przeklinając i bolejąc nad własnym uprzednim lenistwem, ale teraz jest perfect.

Woo-hoo~! Cieszy mnie to bardzo! ^_^ Co do animowanych wstawek - zgadzam się, no ale czasem ciężko zachować idealny balans :3.

Hahaha :D W przypadku Nakajimy wyrażenie "łatwo zdobyty" jest niesamowicie względne xDDD. Tak, w klipie użyto prywatnych zdjęć Takui'a :3. Niestety, sama nie mam dostępu do tłumaczenia tej piosenki, ale wygląda na to, że wyłapałyśmy to samo, te słowa-klucze. Popytam, może moja przyjaciółka gdzieś znajdzie lub sama mi powie, jako osoba całkiem nieźle dogadująca się po japońsku ;).
BTW, uwielbiam obojczyki Takui'a *___* i to, jak zachowuje się na live'ach czy właśnie wywiadach <3.

A jak tam "Kasa wo Sasanai Kimi no Tame ni"? ^^


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#12 2012-12-23 21:12:13

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Mam nadzieję, że nie za późno odpisuję. XD Niby ktoś tu wchodzi i pisze posty, ale albo ja nie potrafię ich odnaleźć, albo to prywatne wiadomości/forum.

Niestety, sama nie mam dostępu do tłumaczenia tej piosenki, ale wygląda na to, że wyłapałyśmy to samo, te słowa-klucze. Popytam, może moja przyjaciółka gdzieś znajdzie lub sama mi powie, jako osoba całkiem nieźle dogadująca się po japońsku ;).

O, byłoby super. (: Gdzieś dotarłam do informacji, że jest tu mowa (m.in) o rozstaniu rodziców Nakajimy.

Teledysk do DRIVE MY LIMO wciąż pozostaje moim ulubionym. ^^ Na drugim miejscu jest Hitori ni naru koto ga kowakatta, tu się trochę postarali. Podoba mi się ta gra świateł, pędzące miasto i inne elementy, choć w kółko się powtarzają. XD I piosenka. <3

"RE-SET" - Dżizas, mam mnóstwo ulubionych piosenek Takui'a i ta też jest na liście ^_^

Chyba połowa, a przynajmniej 1/3 piosenek jest na tej liście. XD

Ale uwaga, uwaga, są takie, które do niej nie należą! Np. Message - nie mówię, że jest zła, bo nie jest. Nie do końca w moim guście, choć łapię się na tym, że do niej nucę. :)

"HELLO MY FRIENDS" - może to głupie, ale lubię Takui'a w takim blondzie i w takiej fryzurze :D

Czemu głupie? ^^ Fajnie tu wygląda, choć mnie osobiście bardziej podoba się w czarnych, tak jak np. w teledysku do Message czy Yuki ni Negai wo. A jeżeli o blond chodzi, to wolę, gdy ma włosy ułożone w ten sposób. (A to zdjęcie mam na tapecie w telefonie. <3 I, przy okazji, to też jest super. XD)
O, HELLO MY FRIENDS też nie należy do moich ulubionych piosenek. Nie przepadam za tym chórkiem w refrenie, choć z każdym następnym jego powtórzeniem sama zaczynam śpiewać. Mimo wszystko chwytliwy jest.

"Yuki ni Negai wo" - śnieg, śnieeeg, mój ukochany śnieg~!

Heh. (: Ta piosenka jest taka zimowa, od razu kojarzy się z tym okresem i śniegiem XD (nie przez tytuł). Szkoda, że teledysk jest czarno-biały, brakuje mi tam niebieskiego odcienia. ^^' Śnieg ratuje sprawę. XD Ale i tak podziwiam teledyski, które są jednym długim ujęciem. XD
Podobnie jest w klipie Ashita e no Kaidan, ale i tak jest w miarę ciekawy. Nie powiem, że nie przełączałam okien, ale potrafiłam się zatrzymać na dłuższą chwilę. xD Na ścianach mogło być jakieś graffiti czy coś. ^^'

Offline

 

#13 2012-12-26 11:53:44

 Karou

Ronin

6583285
Skąd: lubuskie
Zarejestrowany: 2012-05-23
Posty: 687
Punktów :   
WWW

Re: Nakajima Takui

Wybacz mi zwłokę, sama ledwo zauważyłam Twój post .///. z tego co wiem, to po prostu nie pokazuje powiadomień o nowych postach... Administracja próbowała zrobić z tym porządek, no ale to daikirai... To forum to uparty twór ;D

Gdzieś dotarłam do informacji, że jest tu mowa (m.in) o rozstaniu rodziców Nakajimy.

Och... to brzmi naprawdę boleśnie, nic zatem dziwnego w tym, że ta piosenka (przynajmniej dla mnie) brzmi boleśnie... No i sama twarz Takui'a na teledysku... Nie jest tam szczęśliwym facetem. Zapomniałam zapytać przyjaciółki! >.< Postaram się jak najszybciej nadrobić brak, wybacz.

"DRIVE MY LIMO", "Yurari Yurara" & "FORK IN THE ROAD"", to moje ulubione. Ten ostatni może dlatego, że jakoś tak... trafia w mój ostatnio melancholijny nastrój, a piosenka utkwiła w głowie.

Ale uwaga, uwaga, są takie, które do niej nie należą!

Hahaha :D Trzeba mieć jakiś umiar, prawda? Właśnie, ja takich nielubianych chyba nie mam, a przynajmniej tak ich nie nazywam - to po prostu piosenki najrzadziej przeze mnie słuchane, np.: "Kimi no Mei wo", "Emiko-chan", "Zukizuki Dokidoki DESTINY" czy "Sasurau no GUITAR MAN", po prostu jakoś tak się dla mnie niczym nie wyróżniają ;).

osobiście bardziej podoba się w czarnych

Piąteczka~! :D Jedyne, w czym mi się nie podobał, to tak, jak był wystylizowany do "SWANKY GOD POP", za długie, za jasne.
A tapetę masz prześliczną :3 Ja w ogóle uwielbiam buzię Takui'a, taką chłopięcą, ale jednak zadziorną *-*

Mam specjalną zimową playlistę i "Yuki ni Negai wo" jest jedną z najczęściej słuchanych przeze mnie wówczas piosenek <3. Choć teraz brakuje mi śniegu - prawie całkiem u nas się roztopił -, to sam teledysk mi pomaga w zachowaniu zimowego nastroju ^^.


"[...] Watashi ni asuwa aru no [...]"
GACKT, "Mizerable"

Offline

 

#14 2012-12-30 00:59:06

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Szkoda, jeżeli ktoś gdzieś pisze, a nie da się tego znaleźć...

Karou napisał:

Ja w ogóle uwielbiam buzię Takui'a, taką chłopięcą, ale jednak zadziorną *-*

Haha, ja też. :D

Karou napisał:

Ale uwaga, uwaga, są takie, które do niej nie należą!

Hahaha :D Trzeba mieć jakiś umiar, prawda? Właśnie, ja takich nielubianych chyba nie mam, a przynajmniej tak ich nie nazywam - to po prostu piosenki najrzadziej przeze mnie słuchane, np.: "Kimi no Mei wo", "Emiko-chan", "Zukizuki Dokidoki DESTINY" czy "Sasurau no GUITAR MAN", po prostu jakoś tak się dla mnie niczym nie wyróżniają ;).

O, akurat Sasurai no GUITAR MAN uwielbiam. :D Ale to pewnie dlatego, że ostatnio po prostu zakochałam się w mini-albumie SMILER. Te piosenki są takie pozytywne, wesołe, aż chce się tańczyć i śpiewać. xD' Tylko żeby to poprawnie śpiewać, przydałby się tekst... Najbardziej smuci mnie, że nie mogę znaleźć tłumaczeń. :( I tak byłam dzisiaj prze szczęśliwa, bo znalazłam piosenki ze SMILER w kanji - i mam zamiar je sobie zapisać w roomaji bądź hiraganie. ^^'  Już tak zrobiłam ze SMILE.

Dziś znowu zawiodłam, szukając Akogi Takui, ech... za każdym razem dobija mnie, że tak niewiele muzyki czy tekstów można znaleźć na necie. Właściwie to czy gdzieś są jego teksty przetłumaczone na angielski? Zapewne kiedyś były albo są, ale... ja dotarłam do jednego...

Ach, zapomniałam napisać jeszcze o albumie Kasa wo sasanai...! Ogólnie to mam nieco mieszane uczucia. Album jest dość specyficzny, ma swoje własne tempo. Mam wrażenie, że niektóre piosenki są jakoś ze sobą powiązane. W jednej prośba śnieg, w drugiej pada deszcz...
Większość utworów jest spokojna, czasami aż za bardzo, jak dla mnie. XD Bo wstęp jest cudowny, ale później wciąż jest tak spokojnie i spokojnie, co sprawia, że album jest trochę nużący. Piosenki potraktowane oddzielnie są ok, choć wciąż mają swój klimat i wyróżniają się na tle innych utworów Nakajimy (no, nie wszystkie). Najbardziej chyba spodobało mi się Imitation Boy (choć razi mnie, że kończy się wyciszeniem), poza tym Hikigane, BLACK HOLE... coraz bardziej lubię też Message, a średnio za nią przepadałam. Z ballad chyba najbardziej polubiłam CAUSE I MISS YOU (balladki są śliczne, ale za dużo jak na jeden album, zlewają mi się XD).

Przepraszam za ten bełkot, to miał być krótki post. Uzależniłam się od Takui'a. xD' (w ogóle nie wiem, jak odmieniać jego imię ^^')

Offline

 

#15 2013-02-24 16:51:39

Hikari

Gakusei

Zarejestrowany: 2012-11-23
Posty: 66
Punktów :   

Re: Nakajima Takui

Ostatnio rzadziej go słucham, ale wczoraj zapuściłam sobie Yurari Yurara, bo siedziało mi w głowie. Przy okazji, wpisałam w wyszukiwarkę frazę akogi takui, tak o, od niechcenia, a nuż widelec. Ha, i proszę, na pierwszej stronie - album AKOGI TAKUI jest dostępny! :D Ktoś go wrzucił na serwer w 2013 roku. Nie wierzyłam, dopóki nie ściągnęłam i nie sprawdziłam, czy wszystkie piosenki działają. Akurat to ta część o tytule AKOGI TAKUI -Kyoumei Shindou-, czyli z nowymi utworami, więc jestem prze szczęśliwa. <3 Nie sądziłam, że kiedyś dane mi go będzie przesłuchać! :D
W prawie połowie utworów TAKUI śpiewa z takimi wykonawcami jak: Yonekura Takanori, Tsunku, Wada Shou (z TRICERATOPS), Fried Pride, Hirosawa Tadashi, Morishige Juichi (z ZIGGY). O żadnym wcześniej nie słyszałam, ale mam ochotę się zapoznać z paroma. ^^'

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi