Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-06-05 18:18:53

 nessi

Host

15934848
Skąd: Sochaczew
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 476
Punktów :   

Bakuman

http://img641.imageshack.us/img641/3936/bakumanj.jpg



Manga została napisana przez Tsumugiego Ohbę i zilustrowana przez Takashiego Obatę manga jest wydawana w magazynie Weekly Shōnen Jump. Pierwszy rozdział mangi został wydany w Japonii 11 sierpnia 2008 roku w magazynie Weekly Shōnen Jump. Pierwszy tom ukazał się 5 stycznia 2009 roku, od daty wydania tom zajął czwarte i dziewiąte miejsce pod względem sprzedaży w Japonii. Kilka rozdziałów zostało dopuszczonych do czytania na oficjalnej stronie Jumplandu w języku japońskim, angielskim, francuskim i niemieckim, pierwszy rozdział został dodany 19 sierpnia 2008. Jest to pierwsza manga Shueisha wydawana w wersji online, za nim zostanie wydana wersja papierowa.

Oprócz sukcesu w Japonii, seria ma również koncesję w Korei Daiwon CI oraz w odcinkach w czasopiśmie Champ Comic manhwa. przez Tong Li Publishing na Tajwanie, a Tokyopop w Niemczech. Zostało ono licencjonowane przez Viz Media po angielsku w USA i Kanadzie. Pierwszy tom został opublikowany w dniu 3 sierpnia 2010 r.

Opis:
Historia rozpoczyna się gdy Moritaka Mashiro, młody student pozostawia w sali lekcyjnej swój zeszyt zawierający rysunki jego sympatii i koleżanki Miho Azuki. Kiedy spostrzega swój błąd wraca do szkoły, gdzie na niego czeka Akito Takagi trzymający w dłoni jego notes. Wywiązuje się między nimi rozmowa w trakcie której Takagi przekonuje Mashiro, że Azuki na pewno odwzajemnia jego uczucia i nie powinien się z nimi ukrywać, następnie stara się go przekonać aby przyłączył się do niego i zilustrował historię, którą Takagi napisał. Jednak Mashiro waha się na tym, gdyż dobrze pamięta historię swego wuja - mangaki, który powoli odrzucił społeczeństwo i umarł z przepracowania.

Data wydania: 2008

Rysunki i historia: Obata Takeshi

Kategorie: Dramat, Komedia, Okruchy życia, Romans, Shounen, Szkolne życie

Wydawca: Shueisha

Offline

 

#2 2011-06-05 19:57:19

 Kazu

Gakusei

Skąd: Ryjewo :)
Zarejestrowany: 2011-05-09
Posty: 52
Punktów :   

Re: Bakuman

Kiedyś zaczęłam czytać i jak mnie wciągnęło to dotarłam do 27 rozdziału...
ale jak to bywa, coś mnie od tej mangi odciągnęło i zatrzymałam się w miejscu :]
Planuje kontynuować w wakacje (mam przeczucie, że to będą ciężkie dwa miesiące dla moich oczu:] )

Więcej napiszę jak przeczytam parę następnych rozdziałów :p


"I ochrzcili mnie Chociaż ponoć głośno protestowałem Teraz gdy głośno protestować chcę Chcą okładać mnie pałami
I zabraniają Ust całować płci tej samej A sami dają mi karabin i każą strzelać Do ludzi innej wiary..."  ~Happysad

"Do pracy Nie mogę puścić Cię nie nie Tam tyle kobiet Każda w myślach gwałci Cię" ~Hey

cytaty które mi się spodobały podczas ostatniego koncertu :P

Offline

 

#3 2011-07-09 01:37:32

Drakkainen

Dorei

Zarejestrowany: 2011-05-11
Posty: 12
Punktów :   

Re: Bakuman

Musze przyznać, że dopóki nie pojawiło się anime, ta seria jakoś do mnie nie przemawiała, bo co może być ciekawego w mandze o robieniu mangi ;). Po obejrzeniu tych 14 bodajże odcinków gdy już mnie wciągnęło anime sięgnęłem po mange i to był strzał w dziesiątke. Manga wciąga, bo postacie są po prostu ciekawe :) Jak można nielubić na przykład Hiramaru, którego wodzi za nos edytor podstępami matrymonialnymi itp, albo Nizuma Eiji który jest wiecznym dzieckiem i rysowanie to dla niego najwieksza przyjemność (kompletne przeciwieństwo Hiramaru :D). Na dzień dzisiejszy jestem na bieżąco z mangą i z niecierpliwością czekam na kolejne rozdziały. Polecam tą mange każdemu kto lubi pogoń za marzeniami ze szczyptą romansu i dobrego humoru.

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi