Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-04 11:39:09

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Samuraj

Samuraj (jap. 侍 samurai?, wojownik; rzeczownik pochodzący od archaicznego czasownika saburau, który z czasem przeszedł zmianę fonetyczną w samurau, znaczącego służyć panu) – pierwotnie świta służąca najwyższym dostojnikom japońskim, także gwardia cesarska (gosho-zamurai).
Samuraje jako grupa społeczna pojawili się na przełomie VII i VIII wieku n.e. Przyczyn genezy można się dopatrywać w zmianach w systemie politycznym ówczesnej Japonii. Od czasu powstania w 702 r. kodeksu uznającego władzę cesarza nad krajem i oddającego mu ziemie (należące wówczas do poszczególnych rodów) pod władanie, rozpoczął się okres tworzenia struktur feudalnych o nazwie shōen, zarządzanych przez gubernatorów. Z czasem władza cesarska przestała mieć na nie wpływ. Wtedy też zaczęły powstawać oddziały zbrojne podporządkowane właścicielom, mające w razie potrzeby służyć obronie majątków.
Symbolem pozycji samurajów były dwa miecze: długi katana i krótki wakizashi, razem stanowiące komplet zwany daishō. Ich noszenie było prawem i obowiązkiem japońskich wojowników. Daishō nie były tylko bronią. Mówiono o nich, że stanowią duszę samuraja, toteż samuraje byli silnie związani ze swoimi mieczami i otaczali je głęboką czcią.

W tym temacie będziemy mogli podyskutować o kaście Samurajów- rynsztunku, roli itd.

Piszcie swoje przemyślenia, zadawajcie pytania...Zapraszam do wzięcia udziału w dyskusji.
A może w ogole sie czymś takim nie interesujecie? Jeśli tak, to dlaczego?


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-10 16:29:09

Magic

Gakusei

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 69
Punktów :   

Re: Samuraj

Osobiście mało wiem o samurajach, ale oglądam sporo anime, w których występują. Zawsze zaskakiwało mnie ich oddanie swemu panu i to z jaka starannością przestrzegają swojego kodeksu. Najbardziej przeraża mnie ustęp mówiący, iż jeśli ktoś z twoich bliskich przynosi ci hańbę to powinieneś go zabić.
Ja bym tak nie potrafiła, a oni bez względu na wszystko chronili swego honoru.
Ponad to ich styl walki. Zawsze uczciwy. Całkowite przeciwieństwo ninja.
No i seppuku. Ja nie miałabym dość odwagi by rozpruć sobie brzuch.

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi