Ogłoszenie

Nowe posty nie wyświetlają się w działach: Zespoły, Manga, Anime, Dramy i filmy. Dlatego też prosimy o regularne odwiedzanie tych działów. Za utrudnienia przepraszamy.

#1 2011-05-07 14:30:27

 Sayuuki

Administrator

7851426
Zarejestrowany: 2011-05-03
Posty: 295
Punktów :   

Meido

http://www.tgz.com.pl/dagona/kultura/japonki/meido.jpg

Dziewczęta w strojach francuskich pokojówek. Piękne, usłużne, niemarudzące, mówiące najgrzeczniejszym językiem. Pracujące w kawiarni, te prawdziwe, czy też bohaterki licznych mang i anime - wszystkie z nich nazwać można w jeden sposób - Meido. Czy to kolejna moda, która przybyła z zachodu? A może chwilowa fascynacja? Zapewniam, że NIE - pokojówki fascynowały od dawna i po dziś dzień nie tracą na popularności. A o ich przyszłość nie ma co się martwić.

Ponoć meido najlepiej szukać w tokijskiej dzielnicy Akihabarze - znanej jako miejsce gdzie spełniają się elektroniczne marzenia ludzi. Jest to także swoiste miasteczko dla otaku wszelkiej maści - to tu można uzupełnić kolekcje figurek, zakupić tony mang, a w weekendy zobaczyć cosplay. Nie powinno być także problemów ze znalezieniem Maid Cafe, a więc miejsca, gdzie w cenę kawy wliczone jest paradowanie kelnerki w stroju pokojówki, używanie formalnego języka, wsypywanie cukru, wlewanie mleka, czy w końcu mieszanie napoju, który pełni rolę swoistego pośrednika. Przyjemności kosztują. Oprócz nienormalnych cen napojów, jakie mamy do dyspozycji w normalnych kawiarniach, spodziewać się można rachunku w wysokości 400 jenów (10PLN) za każde pół godziny spędzone w tym wyjątkowym miejscu. Spodobała Ci się jedna z kelnerek? Żaden problem - w niektórych kawiarniach już za 9000 jenów (ok. 200PLN) możesz wynająć pokój wraz z mangami i anime mając także do dyspozycji meido, z którą można... porozmawiać. Niestety często trzeba płacić, gdyż regulaminy takich kawiarni potrafią być surowe i z punktu widzenia Europejczyka idiotyczne - nie wolno robić zdjęć, dotykać pokojówek, rozmawiać z nimi prywatnie, rozmawiać po wyjściu z pracy, a po wejściu do lokalu trzeba złożyć zamówienie. Krótko podsumowując - biznes jest dobrze zabezpieczony ;] A już powstały kolejne - Imouto Cafe, gdzie obsłuży Cię młodsza siostrzyczka cieniutkim głosikiem mówiąca "Okaeri, onii-chan/onee-chan". Dla klientek znajdzie się natomiast Butler Cafe z rojem bishounenów w środku.

Jednak fenomen meido nie odciska piętna wyłącznie na mężczyznach. Nie można zapomnieć, że Japonia jest krajem, gdzie kobiety pełnią służalczą rolę (a zmienia się to dość powoli). Od idealnej żony wymaga się cech pokojówki - wyczucia estetyki, umiejętności kucharskich, czy też profesjonalnego podejścia do obowiązków domowych. Ci natomiast, którzy tęsknią za spokojnymi czasami dzieciństwa przebierają się w strój pokojówki lub urządzają prywatny cosplay dla własnej przyjemności. Wszystko to przyczynia się do niesłabnącej popularności pokojówek. Jak można się spodziewać znalazły one trwałe miejsce w popkulturze...

Źródło: http://manga.elx.pl


http://img854.imageshack.us/img854/2107/734ca2e7.jpg

Offline

 

#2 2011-05-30 22:07:35

 Tsaminade

Dachinko

18280387
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 115
Punktów :   

Re: Meido

Mi się bardzo to podoba.
Już wiem, gdzie będę mieszkała - dzielnico Akihabara, czekaj na mnie! XD
Co prawda drogo, ale w sumie przyjemności także kosztują. :p


A już powstały kolejne - Imouto Cafe, gdzie obsłuży Cię młodsza siostrzyczka cieniutkim głosikiem mówiąca "Okaeri, onii-chan/onee-chan". Dla klientek znajdzie się natomiast Butler Cafe z rojem bishounenów w środku.

Kurde, nie wiedziałabym, co wybrać. XD Japonki są takie słodkie... A jeszcze w tych strojach pokojówek... Ach, marzenie...!
Gdyby była taka kawiarnia w moim mieście, chodziłabym tam kilka razy w miesiącu (biorąc pod uwagę także moje środki finansowe). :p


http://img714.imageshack.us/img714/1939/snowchibicopy.png

Offline

 

#3 2011-05-31 19:11:25

 Maou

Dorei

6595459
Zarejestrowany: 2011-05-30
Posty: 13
Punktów :   

Re: Meido

Uwielbiam te kawiarnie..min, właśnie cospleyowe.Przyjemnie było by w takiej posiedzieć;3
Słyszałam,że pokojówki nadają się na "dobrą" żonę, ze względu na powyższe umieszczone zdania.A co do tych zakazów, troszeczkę się nie dziwię.
Japonki z natury, są strasznie wstydliwe co do robienia im zdjęć itp, nawet tym zwykłym... .
Marzyłam sobie kiedyś że założę taką kawiarenką ;meido w Wawie, Uważam że byloby bardzo dużo klientów;p

Offline

 

#4 2011-05-31 22:06:11

 Tsaminade

Dachinko

18280387
Skąd: Elbląg
Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 115
Punktów :   

Re: Meido

Jeżeli założysz, to daj znać - będę pierwszą klientką! XD


http://img714.imageshack.us/img714/1939/snowchibicopy.png

Offline

 

#5 2011-06-03 23:38:20

 Hanabi

Dachinko

Zarejestrowany: 2011-05-27
Posty: 106
Punktów :   

Re: Meido

Mi też się strasznie to podoba. Tak nastrojowo, przyjemnie i w ogóle ;D
Szkoda, że Polska nie jest tak spontanicznym i pomysłowym krajem...
Kolejne marzenie na mojej liście - odwiedzić kawiarnię cosplay'ową *-* już sobie to wyobrażam^^ a w szczególności Butler Cafe xD chociaż Japonki- pokojówki też bym chciała zobaczyć - są takie śliczne, jak zauważyła Tsaminade...

Maou zaraziłaś mnie tym pomysłem < lol > teraz zaczynam się zapalać, żeby kiedyś założyć taką kawiarnię u mnie w Sączu^^ Sama chętnie odgrywałabym rolę takiej pokojówki ;D Nie uważacie, że to musi być interesujące, taka praca w połączeniu z dobrą zabawą ? Zawsze uwielbiałam się przebierać ;p
No nie, pobudziłaś moją fantazję i teraz nie będzie mi łatwo zapomnieć xD Ale biorąc to na poważnie, to byłby to niezły pomysł.

Offline

 
Shoutbox!







Facebook!



Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi